Szia! Igen itt jársz, az Only-Horses oldalán, mely fő foglalkozása a lovak és minden mi velük kapcsolatos. Itt akár kezdő akár profi lovas vagy biztos találsz olyan dolgot, mely érdekel. Napi hírek, információk és tartalmas cikkek várnak rád, lovakról, lovaglásról.
Menü
Itt kiválaszthatod, hogy mit szeretnél megnézni, tudni. Talán először az oldallal ismerkednél meg vagy a lovakról szeretnél többet megtudni, tán a nagyobb programokat, eseményeket? Esetleg a lovaglásodat szeretnéd tovább fejleszteni? Ha inkább a grafikai munkák érdekelnek,akkor nézd meg az extrákat, ahol sok felhasználható dolgot találsz, melyeket akár ki is nyomtathatsz. :)
oldal>> ahol az oldal kezdetét, életét ismerheted meg lovakról>> amit egy igazi lovasnak tudnia kell a lovakról lovaglás>> az alapoktól a profizmusig nagyvilág >> évente rendezett események, itthon és külföldön extrák>> az oldaladhoz vagy esetleg a mindennapi élethez főoldal>> napi hírek, információk
Chat
Kérlek ne hirdess és ne írj szavazz rámot, beszélj kultúráltan. Köszi!
Barátaim
Kedvenceim, akikhez érdemes ellátogatnod. Ha ide jelentkezel, először megnézem az oldaladat, aztán eldöntöm.
Az EuroSport-on szinte minden héten megy lovas műsor, ezeket láthajátok itt, melyeknek a dátumát, pontos idejét is feltűntetem. Mindenféle spotot szoktak mutatni: díjugratás, dijlovaglás, lovaspoló...stb.
március 10. 21.10 Riders Club
március 17. 22.10 Riders Club
Programajánló
EQUIFEST márc. 25-28. Új időpontban a LóÜnnepe! A magyar lovasélet teljeskörű bemutatkozása, szakmai és üzleti fórum, igényes szórakozás! További információ...
Információ
Figyelem! Az oldalról bármilyen információ (szöveg), kép lopása súlyos következményeket, akár portáltörlést is vonhat maga után. (c)
Szerkesztő: zoé Design: zoé URL:only-horses.gportal.hu E-mail: only-horses@freemail.hu Téma: lovak Nyitás: 2008. 08. 10. , újra: 2009.10.24. Tárhely: G-Portál Ajánlott felbontás: 1024x768 Ajánlott böngésző: Mozilla Firefox / Internet Explorer
méretei
A ló méreteit sokféle képpen megadhatjuk. A leggyakrabban használt méret a marmagasság, amit bottal vagy szalaggal mérhetünk. A mar magasságának lemérésével adhatjuk meg legmegfelelőbben a ló tényleges magasságát, hiszen a marmagasság a lehajtott és felemelt fejű lónál is ugyanakkora, míg az ennél magasabban található testrészek (fej, nyak) helyzete szinte folyamatosan változik.
magasságmérés (A): a ló magasságtás hagyományosan marokban s hüvelykben mérik. Ez abból a régi gyakorlatból ered, amikor a lovasok kinyújtott karral megnézték, hány tenyérszélessgé adja ki a ló patája és marja közti távolságot. Ma a "marok" kifejezés 10cm-t jelent. A magasságot egyúttal méterben is mérik.
Lónak azt a lófélét nevezzük, amely legalább 14 marok és 2 hüvelyk ( 1,47m ) magas. Minden ennél alacsonyabb lófélét póninak nevezünk. A pónit nem szabad összekeverni a fiatal lóval, amelyet csikónak hívnak. A póni felnőtt állat, csak egyszerűen kisebb.
övméret (B):Az övméret a mellkas fejlettségét hivatott érzékeltetni. Közvetlenül a lapocka mögött, a legkisebb körméretnek megfelelően függőlegesen mérjük, tekintet nélkül arra, hogy a marból belekerül-e valami vagy nem. Ha a megadott helyen felfektetjük a szalagot s kissé vongáljuk, beáll a legkisebb méretre. Fél cm pontossággal mérjük.
szárkörméret (C): A szárkörméret a csontozat vaskosságát mutatja. A lábszár (a lábközép) az a testtáj, ahol a legkevesebb külső körülmény zavarja a csontvastagság megmutatkozását. A bal lábszár felső harmadának alsó határán, a legvékonyabb helyen feszesre húzott és vongált mérőszalaggal mérjük. Ha kóros elváltozás van a bal száron, akkor a jobb száron vesszük fel a méretet, de ezt feljegyezzük. Mindkét szár kóros elváltozása esetében nem mérjük a szárkörméretet. A mérés eredményét negyed centi pontossággal rögzítjük.
törzshosszúság (D): A gyakorlat ritkán méri a törzshosszúságot. Bottal kell mérni és ezért a kivitelezése is bonyolultabb. A törzs hosszú vagy rövid voltáról ad képet. A vállízület elülső vége és az ülőgumó hátulsó vége a két határpont, amelyek függélyes vetületének vízszintes távolságát mérjük fél centi pontossággal. Tudományos vizsgálódásokhoz még sok egyéb méretet is felvesznek.
Az egyéb mérések ált. a lovasfelszerelések kiválasztásához használatosak. A kantár kiválasztásához lemérhetjük a ló kétoldali szájszeglete közötti távolságot a tarkó felé, míg a zablák kiválasztásához a szájszegletek közötti távolságot a ló száján keresztül mérve határozzuk meg. A megfelelő lótakarók kiválasztásához a marbúbtól a farokrépáig mérjük meg a ló hosszát, a ló hátának ívét követve.